środa, 7 sierpnia 2013

KOTOR - MONTENEGRO / CRNA GORA

Zapraszam na spacer po Kotorze, po zabytkowej Starówce ze wspaniałymi kościołami, plątaniną wąskich i urokliwych uliczek oraz placów sięgających XII w., która w 1979 r. trafiła na listę UNESCO.


KotorDo miasta wejdziemy przez trzy renesansowe bramy: Bramę Główną, od strony portu, Bramę Północną, od strony rzeki i Bramę Południową. Niżej to Brama Główna do miasta.Zaraz za Bramą Główną widzimy Wieżę Zegarową, najbardziej charakterystyczna budowla, na największym placu w Kotorze, Trg Oktobarske revolucije.

Trg Oslobodenja


Niżej Katedra Św. Trifuna na Trgu Ustanka, która jest jednym z najstarszych kościołów romańskich nad Adriatykiem. 

 Najładniejszy plac w mieście? Podobno Trg Bratstva i jedinstva, i mogę zgodzić się z tym, wygląda jakby był wyłożony kafelkami, to przy nim znajduje się Cerkiew Św. Mikołaja oraz Cerkiew Św. Łukasza z XII w..

Cerkiew Św. Mikołaja

Cerkiew Św. Łukasza


Trg 21 Novembar z fontanną, przy Bramie Północnej, nie daleko niego mamy już wejście na mury obronne. Jakaś Młoda Para robiła sobie tu sesje zdjęciową, ale nie zgapiłam się aby uchwycić ich na zdjęciu.Koty, koty, wszędzie ich pełno, a w oddali widać wejście na mury obronne, przyjemność wejścia i podziwiania widoków miasta oraz zatoki jedyne 3 euro.

Wybierając się na wędrówkę murami do Twierdzy mamy do pokonania 1426 stopni, dobrze jest zatem założyć stabilne i wygodne obuwie, schody co prawda nie są strome ale za to bardzo wyślizgane.
Kotor miejsce must see;) To był baaardzo dobry dzień, ale pora wracać do Budvy.
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz